Wpisy

 • poniedziałek, 28 lutego 2011
  • Metalowa tacka

   Pamiętam tą starą tackę jeszcze z dzieciństwa. Używałam jej w czasie  obienia herbatki dla moich lalek  :)  Miała dno ze szkła, niestety zbiło się dawno temu. W komplecie były też podstawki do szklanek, ale gdzieś się zagubiły.

   Tacka została pomalowana czarną farbą do metalu. Na dno przykleiłam srebrnego anioła. Mój "sekretny" sposób na przyklejenie anioła wymyśliłam w międzyczasie (nie chciałam malować go farbkami) - został wycięty z folii aluminiowej do kanapek i przyklejony taśmą dwustronna (szablon został namalowany na taśmie, następnie przyklejony do folii i wycięty)   :)

    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   vanilla-creativedesign
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 lutego 2011 21:28
 • niedziela, 27 lutego 2011
  • Stary świecznik

   Stary świecznik z domu moich rodziców. Czasy jego świetności minęły dawno - był schowany gdzieś w szafce i nieużywany przez wiele lat.

   Pomalowanie go było poniekąd eksperymentem, ponieważ farba, której użyłam, była przeznaczona raczej do malowania ogrodzeń metalowych. Ale jak się okazało, była też i dobra do pomalowania świecznika :)  Kolorowe wzorki namalowałam farbkami akrylowymi.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   vanilla-creativedesign
   Czas publikacji:
   niedziela, 27 lutego 2011 15:21
  • Fotel retro

   Został znaleziony na ulicznym targu. Nigdy nie sądziłam, że tego typu fotel może mi się spodobać, tym bardziej, że wyglądał jak kawałek brudnego i odrapanego drewna z jeszcze bardziej brudną tapicerką. Zapewne był przeznaczony do wyrzucenia na śmietnik. Postanowiłam jednak wziąć go i spróbować samodzielnie odnowić :)  Trochę czasu zajęło mi usunięcie starej farby, bejcowanie i lakierowanie.

   Największym wyzwaniem była wymiana tapicerki. Myślałam, że nie obejdzie się bez wymiany wypełnienia i będę musiała zakupić gąbkę i na zasadzie eksperymentu sama je wymienić, ale na szczęście okazało się, że stare wypełnienie jest w porządku i można je zostawić.

   "Przemiana" i efekt finalny na zdjęciach :)

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   vanilla-creativedesign
   Czas publikacji:
   niedziela, 27 lutego 2011 11:47
 • sobota, 26 lutego 2011

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa